Size bir telefon kadar yakınız
(0412) 257 21 21
Dil Seçin
trende

Kepçe Ehliyeti ve Operatörlük Belgesi Nasıl Alınır?

12.03.2018
3 görüntülenme
Kepçe Ehliyeti ve Operatörlük Belgesi Nasıl Alınır?

Günümüzde yenilenen ve daima gelişen teknoloji doğrultusunda inşaat sektöründe iş makinaları daha önem kazanmaya başladı. İnşaat makineleri ve araçları bu araçları  kullanabilecek bilgi ve donanım ile birlikte eğitimini almış kişilere ihtiyaç duyulmaya başlandı. Personel alımlarında dikkat edilen en önemli hususlar güvenli ve emniyetli bir şekilde iş makinalarının eğitimlerini almış bakım ve onarımları için belli bir donanıma sahip iş makinası ehliyeti olan kişiler başvurularda aranan kişiler olduğu gözlemlenmektedir.

Diyarbakır En İyi Sürücü Kursu olarak Kepçe Ehliyeti ve operatörlük belgesi ise bu gibi sektörlerde gerekli olan ve belirtilen iş makinasını son derecede iyi düzeyde kullanabiliyor olmasının yanı sıra gerekli bakım ve arızalarını giderebildiğini kanıtlaması gerekmektedir. Genellikle sektörel olarak inşaat alanlarında kullanılan Kepçe Ehliyeti iş makinası; kazı yapma, kazılan yerdeki toprağın bir yerden bir yere sürüklenmesi ve taşınması, yükleme, yer değiştirme ve boşaltma gibi çeşitli alanlarda kullanılan iş makinalarıdır.

Trafiğe açık bir alanda Kepçe Ehliyeti kullanımı yapıyorsanız, kesinlikle ehliyet belgenizin G Sınıfı Ehliyet Belgesi olması zorunludur.

Kepçe Ehliyeti iş makinasını kullanabilmeniz için G Sınıfı Kepçe Ehliyeti Operatörlük Belgesi ve G Sınıfı Kepçe Ehliyet Belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

Kepçe ehliyet ve operatörlük belgesini almak için bir kaç başvuru işlemini yerine getirmeniz gerekmektedir. Ehliyet belgesine hak kazanabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş ve sağlık raporunda sürücü olabilir onayı verilmiş olması gerekmektedir.

G Sınıfı Kepçe Ehliyet Belgesi Gerekli Evraklar;

  • Nüfus Cüzdanı
  • 6 Biometrik Fotoğraf
  • Diploma (Mezun ise) / Öğrenci Belgesi (Mezun Değilse)
  • Sağlık Raporu
  • Adli Sicil Kaydı
  • Kan Grubu Kartı
  • Evlilik Cüzdan Fotokopisi (Evli bayanlar, soyadı değişikliği olanlar için)

G Sınıfı Kepçe Ehliyet Belgesi Fiyatı ve G Sınıfı Kepçe Operatörlük Belgesi Fiyatlarını merak ediyorsanız. Ehliyet fiyatları listemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

WhatsApp WhatsApp Hattımız
ARA
KONUM