Size bir telefon kadar yakınız
(0412) 257 21 21
Dil Seçin
trende

Yükleyici (Loder) Ehliyeti ve Operatörlük Belgesi Nasıl Alınır?

12.03.2018
981 görüntülenme
Yükleyici (Loder) Ehliyeti ve Operatörlük Belgesi Nasıl Alınır?

Günümüzde yenilenen ve daima gelişen teknoloji doğrultusunda inşaat sektöründe iş makinaları daha önem kazanmaya başladı. İnşaat makineleri ve araçları bu araçları  kullanabilecek bilgi ve donanım ile birlikte eğitimini almış kişilere ihtiyaç duyulmaya başlandı. Personel alımlarında dikkat edilen en önemli hususlar güvenli ve emniyetli bir şekilde iş makinalarının eğitimlerini almış bakım ve onarımları için belli bir donanıma sahip iş makinası ehliyeti olan kişiler başvurularda aranan kişiler olduğu gözlemlenmektedir.

Yükleyici (Loder) ehliyeti ve operatörlük belgesi ise bu gibi sektörlerde gerekli olan ve belirtilen iş makinasını son derecede iyi düzeyde kullanabiliyor olmasının yanı sıra gerekli bakım ve arızalarını giderebildiğini kanıtlaması gerekmektedir. Genellikle sektörel olarak inşaat alanlarında kullanılan Yükleyici (Loder) iş makinası; hasat etmek tarlalarda ekin biçmek gibi çeşitli alanlarda kullanılan iş makinalarıdır.

Trafiğe açık bir alanda Yükleyici (Loder) kullanımı yapıyorsanız, kesinlikle ehliyet belgenizin G Sınıfı Ehliyet Belgesi olması zorunludur.

Yükleyici (Loder) iş makinasını kullanabilmeniz için G Sınıfı Yükleyici (Loder) Operatörlük Belgesi ve G Sınıfı Yükleyici (Loder) Ehliyet Belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

Yükleyici (Loder) ehliyet ve operatörlük belgesini almak için bir kaç başvuru işlemini yerine getirmeniz gerekmektedir. Ehliyet belgesine hak kazanabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş ve sağlık raporunda sürücü olabilir onayı verilmiş olması gerekmektedir.

G Sınıfı Yükleyici (Loder) Ehliyet Belgesi Gerekli Evraklar;

  • Nüfus Cüzdanı
  • 6 Biometrik Fotoğraf
  • Diploma (Mezun ise) / Öğrenci Belgesi (Mezun Değilse)
  • Sağlık Raporu
  • Adli Sicil Kaydı
  • Kan Grubu Kartı
  • Evlilik Cüzdan Fotokopisi (Evli bayanlar, soyadı değişikliği olanlar için)
WhatsApp WhatsApp Hattımız
ARA
KONUM