Size bir telefon kadar yakınız
(0412) 257 21 21
Dil Seçin
trende

B Engelli Ehliyeti

28.02.2018
2 görüntülenme
B Engelli Ehliyeti

Otomobil B Sınıfı Ehliyet Belgesi‘nde kaliteli eğitim ve alanında uzman direksiyon eğitmen kadrosuyla sadece belge değil sürücülüğe dair günlük yaşamınızda kullanacağınız bilgileri size aktarıyoruz.

B Sınıfı Otomobil Ehliyeti: Otomobil ve kamyonet kullanacaklara verilir. Belge sahibi, ilgili tip onayı yönetmeliklerine aykırı olmamak ve 29/5/2013 tarihli ve 28661 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde belirtilen; eğitimi tamamlamak ya da yetenek ve davranış sınavını geçmiş olmak kaydıyla azami yüklü ağırlığı 4.250 kilograma kadar olan birleşik araçları da kullanabilir. B sınıfı ehliyet ile M, B1 ve F ehliyet sınıflarına tabii araçlar da kullanılabilir.

Eski Sürücü Belgesi Karşılığı,"B"
Yaş,18
Deneyim,Gerekmiyor.
Alması Gereken Eğitim,Trafik ve Çevre Bilgisi, İlk Yardım Bilgisi, Araç Tekniği Bilgisi ve Trafik Adabı teorik dersleri ve direksiyon dersleri...
Gireceği Sınavlar,Teorik test sınavı - Direksiyon eğitimi uygulama sınavı
Kullanabileceği Araçlar"M"-"B1"-"F"-"B"
Değişim Süresi,10 yıl
Kurs ÜcretiFiyat detayı için tıklayınız...
Teorik HarcıFiyat detayı için tıklayınız...
Direksiyon HarcıFiyat detayı için tıklayınız...
Başarısız Adaylar içinAlması gereken ders ücret ilanına göre normal harçlara eklenecek.
Otomatik SeçeneğiVar. B manüel ehliyeti olan B Otomatik kullanabilir, B otomatik ehliyeti olan B manüel kullanmak için fark başvurusu yapmalıdır.

 

Eğitim Görüntüleri

Diyarbakır En İyi Sürücü ve İş Makinaları Kursu olarak Özel Donanımlı B Engelli Otomobil Ehliyet eğitimlerimizde son model engelli otomobil araçlarımız kullanılmaktadır. Alanında uzman direksiyon eğitmenleri ile direksiyon korkunuzu yenebilir, hayalini kurduğunuz sürüş zevkini tadabilirsiniz.

Merak Edilenler
B Engelli Ehliyeti Özellikleri Nedir?
B sınıfı engelli sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 3.500 KG’ı geçmeyen römork veya yarı römork içerek birleşik araçları kullanacaklara verilir.
B Engelli Ehliyeti Kaç Yaşında Alınır?
B engelli ehliyet belgesini 18 yaşında alabilirsiniz.
İlk Defa B Engelli sınıfı Ehliyet Alacaklar Neler Yapmalı?
İlk kez B engelli ehliyeti alacaklar için ilk öncelik engelilik durumlarını ifade eden sağlık raporunun alılnmasıdır. Alınan bu sağlık raporunda ehliyet almasına bir engel bulunmadığına dair bir yazı yer almalıdır. B Engelli ehliyet belgesini alacaklar aynı sürücü adayları gibi yazılı yani teorik ehliyet sınavına tabi tutulurlar. Yazılı ehliyet sınavından başarılı olan sürücü adayları kendileri için hazırlanan özel donanımlı araçlar ile direksiyon eğitimlerinin ardından yine aynı özel donanımlı engelli araçları ile direksiyon sınavına tabi tutulurlar. Sınav yükümlülükleri ve süreleri normal direksiyon sınav süreleri ile aynıdır.
Sonradan B Engelli Sınıfı Ehliyet Alacaklar Neler Yapmalı?
Daha önceden ehliyeti bulunan ve bir kaza sonrası oluşan engelilik durumlarında yazılı sınava tabi tutulmazlar. Sadece sağlık durumlarının gerektirdiği özel donanımlı araçlarla direksiyon sınav girmeleri yeterlidir.

B Engelli Ehliyet Fiyat / Ücret Ne Kadar?
B Engelli Ehliyet belgesi fiyat ve ücreti Ehliyet Fiyatları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
 Ehliyet fiyatları sayfamızı ziyaret ederek Ehliyet fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp Hattımız
ARA
KONUM