Size bir telefon kadar yakınız
(0412) 257 21 21
Dil Seçin
trende

Bu Yarışın Lideri – Yıldırım Sürücü Kursları

20.03.2018
1 görüntülenme
Bu Yarışın Lideri – Yıldırım Sürücü Kursları

Diyarbakır Gazete bizleri gururlandıracak bir yazıyı kaleme almış. Eğitim kalitesinde doğru yolda olduğumuzu ve emin adımlarla ilerlediğimizin ispatıdır. Gelin hep birlikte Diyarbakır Gazete‘nin bizler için kaleme aldığı yazıyı inceleyelim.

Sürücü kurslarında Avrupa standartlarını uygulayan ve alanında uzman eğitmen kadrosuyla Diyarbakır’da hizmet veren Yıldırım Sürücü ve İş Makinaları Kursu, sınavlarda sağladığı başarı oranı ve Diyarbakır’da en iyi Sürücü ve İş Makinaları Kursu olarak sürücü adaylarını bekliyor.

Tüm ehliyet sınıflarında sağladıkları ve önem verdikleri eğitim kalitesiyle, başarıyı en iyi sürücü kursunda yaşatan Yıldırım Sürücü Kursu, Diyarbakır’da sürücü kursları arasında en rağbet gören kurs haline geldi.

“AVRUPA’DAKİ TECRÜBELERİMİ KURSTA UYGULUYORUM”

Yıldırım Sürücü Kursları Kurucusu Mehmet Yıldırım, 2010 yılında sürücü kursu açtığını hatırlatarak, “İlk önce başkalarının yanında çalıştım. Daha sonra 2013’te Diyarbakır Ofis’te kendi sürücü kursumu açtım. Biz bu işe giriştikten sonra büyük bir talep aldık. Avrupa’da elde ettiğim tecrübe ve bilgiler sonucunda kendime ait sürücü kursu açmaya karar verdim. Kursumuzda sürücü adaylarına 14 saat ders veriyoruz. Aynı zamanda simülatör eğitimi veriyoruz. Şu an mevcut sürücü adaylarımızın çoğunluğu gençlerden oluşuyor. Çok genç bir kesime hitap ediyoruz. 35 kişiye yakın eleman istihdam ediyoruz. Çalışma alanımız ve iş gruplarımızı oluşturduk. Diyarbakır’a hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“DİYARBAKIR’DA TRAFİK ADABI YOK!”

Diyarbakır’daki trafik durumuna da dikkat çeken Yıldırım, “Diyarbakır’da trafik berbat, kurallara uyulmuyor. Trafik adabı yok denecek kadar az. Bir kavşakta geçiş hakkının kimin olduğunu bile çoğu kişi bilmiyor. İnsanlar araçlarını engelli rampalarının önüne park ediyor. Benim İsviçre’den misafirlerim geldiğinde tümsekleri gördüğü gibi ülkenin bilgisiz olduğunu söyledi. Nedenini sorduğumda ise tümseğin fiziki bir şey olduğunu ve bu bilgisizliğin dışa vurumu olduğunu söyledi. Avrupa’nın hiçbir yerinde tümsek yok. Ama Türkiye’de hemen hemen her yerde var. Bu fiziki bir mesajdır bana göre. Biz trafik konusunda elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

“BİZ BU YARIŞIN LİDERİYİZ”

“Sloganımız ‘Her yarışın bir lideri vardır. Ve biz bu yarışın lideriyiz’ diyen Yıldırım, “Sloganımız bu. Biz istihdam yaratmaya ve Diyarbakır’ın tümseklerini kaldıracağız. İnsanların, hayvanların ve canlıların yollardaki hareketlerine biz trafik diyoruz. Bizim insanlarımız bunu bilmiyor. Ben Trafik Daire Başkanlığı’na Türkiye’de sürücü kurslarının sahiplerinin Almanya’da kampa alınmasını teklif ettim. Bizim duyarlı olmamız gerekiyor”

 

Yazı Diyarbakır Gazete sitesinden alıntıdır.

WhatsApp WhatsApp Hattımız
ARA
KONUM