Size bir telefon kadar yakınız
(0412) 257 21 21
Dil Seçin
trende

Zemin Süpürme Ehliyeti ve Operatörlük Belgesi Nasıl Alınır?

12.03.2018
257 görüntülenme
Zemin Süpürme Ehliyeti ve Operatörlük Belgesi Nasıl Alınır?

Günümüzde yenilenen ve daima gelişen teknoloji doğrultusunda sokakların temizliği de sağlık açısından önem teşkil etmektedir. Artık insan gücünün yetersizliği ve zaman kaybı açısından zemin süpürme araçları bu işlemleri daha hızlı ve sulu bir şekilde rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir.

Zemin süpürme ehliyeti ve operatörlük belgesi ise bu gibi sektörlerde gerekli olan ve belirtilen iş makinasını son derecede iyi düzeyde kullanabiliyor olmasının yanı sıra gerekli bakım ve arızalarını giderebildiğini kanıtlaması gerekmektedir. Genellikle sektörel olarak belediyeler tarafından sokaklarda kullanılan Zemin süpürme iş makinası; fırça paletleri ve su ile sokak ve çevreyi temizlemeye yaran bu gibi çeşitli alanlarda kullanılan iş makinalarıdır.

Trafiğe açık bir alanda Zemin süpürme kullanımı yapıyorsanız, kesinlikle ehliyet belgenizin G Sınıfı Ehliyet Belgesi olması zorunludur.

 

Zemin süpürme iş makinasını kullanabilmeniz için G Sınıfı Zemin süpürme Operatörlük Belgesi ve G Sınıfı Zemin süpürme Ehliyet Belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

Zemin süpürme ehliyet ve operatörlük belgesini almak için bir kaç başvuru işlemini yerine getirmeniz gerekmektedir. Ehliyet belgesine hak kazanabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş ve sağlık raporunda sürücü olabilir onayı verilmiş olması gerekmektedir.

G Sınıfı Zemin süpürme Ehliyet Belgesi Gerekli Evraklar;

  • Nüfus Cüzdanı
  • 6 Biometrik Fotoğraf
  • Diploma (Mezun ise) / Öğrenci Belgesi (Mezun Değilse)
  • Sağlık Raporu
  • Adli Sicil Kaydı
  • Kan Grubu Kartı
  • Evlilik Cüzdan Fotokopisi (Evli bayanlar, soyadı değişikliği olanlar için)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp Hattımız
ARA
KONUM